יום שבת, 6 באוגוסט 2011

בעוד פחות משבוע

ביום שישי הקרוב אעלה על המטוס. לכן אני חשה כעת במתח מסוים. לא העלייה למטוס היא הגורמת לי למתח, אלא מה שמגיע לאחריה: קורס הקיץ, המפגש עם הסטודנטים הזרים, הלימוד האינטנסיבי בשפה האנגלית והידיעה כי לא אצליח לשתוק, אך גם לדבר ממש... גם בזאת על אעמוד.
אך אחרי שאקפוץ מעל למשוכת אוקספורד... כאן ההתרגשות גוברת על המתח. ומאחר והכרטיסים כבר כמעט מונחים אצלי בכיס החולצה, אפשר להתחיל להתרגש באמת מהמחשבה על ההופעות המתקרבות של
The Strokes. Pulp. Crystal Castles. Smith Westerns. Arcade Fire.
יהי כן.
האמת היא שכשאני חושבת על אנגליה בהקשרים מוזיקליים עולה לי תמונה אחרת לגמרי. מובן מאליו שאני חושבת על סצנת ה-Shoegaze, אך מה בדיוק אני חושבת, זאת אינני יכולה להגיד. בכל הנוגע לחינוך מוזיקלי אנגלי, פחות או יותר נעצרנו בבית בסצנת ה-Canterbury. אחרי כן דילגנו לארה"ב: ל-Pixies ול-Nirvana (ממוזיקת הדיסקו בחרנו להתעלם). לשוגייז נחשפתי רק שנים מאוחר יותר, כשמצאתי בבית את Loveless של My Bloody Valentine. איך הגיע לביתנו מעולם לא חקרתי, אך עובדה היא שלא הצהיר על נוכחותו, ולכן דבק בו חותם ההתנצלות הדבק בכל אלבומי המופת שאתה רוכש פשוט משום שאתה מוכרח.
עוד קפיצה... הפעם מעל למשוכת הזמן. 2011 ואנחנו חמישה ימים לפני העלייה למטוס. משום מה דווקא עכשיו מצאתי לי הרכב שוגייז להתנחם בו בכל אותן השעות המתות והמתוחות של הלילה. The Bilinda Butchers, הוא נקרא. וכן, זו מחווה לזמרת של My Bloody Valentine. מדובר בשני בחורים המגיעים בכלל מסן פרנסיסקו, אך כזו היא המוזיקה של שנת 2011: נטולת גבולות. לכן אין יותר מדי משמעות לכך שאת ה-Strokes ו-Arcade Fire אני אראה דווקא בבריטניה. המשמעות היא בעצם המעמד: בהיותך מוקף באנשים המתרגשים כמוך מעלייתה של הלהקה על הבמה.
אשוב לכאן בספטמבר.
להאזנה והורדה חופשית של האלבום regret, love, guilt, dreams (בחינם או בתשלום)

4 תגובות:

Ami אמר/ה...

ראית כבר משו מעניין חוץ מאוקספורד? היה pulp? arcade fire? וכל השאר..

Ed אמר/ה...

לא נכון!
מה עם ה New-Wave הבריטי?
ה Talking Heads וה XTC הם לא בדיוק סצנת ה Canterbury. והאחרונים המשיכו ליצור הרבה אחרי תקופת ה Pixies.
הדילוג אם כן לא היה על התקופה אלא על סגנון מסוים, ולא בטעות.
חוצמזה תודה על הקרדיט.

Danielle אמר/ה...

תקשיבי, הגעתי במקרה ואיזה כיף פה.
קראתי כמה חודשים אחורה ועכשיו כבר נהיה בוקר, אבל יש לי המון מוסיקה חדשה ושינה זה לחלשים.

יעל אמר/ה...

אצלי כבר צהריים, אבל יש אמת בדברייך. שינה זה לחלשים.