יום ראשון, 31 ביולי 2011

מחבבת

עבר זמן מאז הרהרתי בתכליתו של הבלוג, בקיצור עבר זמן מאז התלוננתי. אך לאחרונה אני חושבת שאולי הקונספט הזה של בלוג מוזיקה שהוא גם יומן, או יומן שהוא גם בלוג מוזיקה, מעט מיושן. הרבה יותר פשוט להעלות שיר שאתה מחבב ולצרף קישור להורדה:
לדף ה-bandcamp של Chrome Sparks (הורדה בחינם או בתשלום)

יש ל-Pavement שיר שאני מאוד אוהבת, אולי שיר הרוק העצוב ביותר ששמעתי לאחרונה, שנקרא The Hexx. באחד הבתים לקראת סוף השיר, סטיבן מלקמוס מודה כי:
Architecture students are like virgins with an itch they cannot scratch / Never build a building till you're 50, what kind of life is that
ואף שאינני לומדת ארכיטקטורה, קורה שכך בדיוק אני מרגישה. למשל, כשאני קוראת על ג'רמי מלווין, בחור בן 20 העונה, בין היתר, לשם הבמה Chrome Sparks. ולא שהייתי רוצה לחנוך פרויקט צ'ילווייב משלי (אף שהמחשבה אכן קוסמת לי). אך לפעמים אני חוששת שאבנה את הבניין שלי רק בגיל 50. ואולי לא אבנה אותו כלל, שכן כאלה הן ידי הרומנטיקן: כבולות באזיקיו שלו עצמו. אזיקי הכתיבה. אכן, הרבה יותר פשוט להדביק שיר מלנסח פוסט כתוב.
באופן כללי קל יותר לחבב מאשר לאהוב. וכשאתה מפטיר איזו אמירה כללית בדבר יופיו של פלוני, אין בכך כל התחייבות. אך לא כך הדבר כשאתה מעלה את הדברים על הכתב. כאן כבר הצהרת נאמנות. לכן אנו נוטים להזדרז להביע הסתייגות. ההתחייבות מכבידה על לבנו הצעיר, ההפכפך.
בדיעבד הפוסט לא היה על כתיבה אלא על אהבה.

3 תגובות:

אורן אמר/ה...

מחבב

נמרוד אמר/ה...

פייבמנט היא הלהקה האהובה עלי. The Hexx הוא השיר האהוב עלי שליהם. In My book, it doesn't get much better than that...

יעל אמר/ה...

גם בספר שלי..