יום שישי, 18 בפברואר 2011

טעות בליהוק

השבוע אירעה טעות נוראה, שנאמר "פשלה", כשבחרו ללהק אותי דווקא לטלנובלה, חרף מחאתי הגלויה. "אינכם מבינים!", הזדעקתי "אני בכלל שייכת לסוגה אחרת, מעודנת יותר, נניח קומי-טראגי. לכל היותר אני מסכימה לשחק בסרט אהבה צרפתי". אך כרגיל עם מחדלים, גם כאן תורצה הגזירה באיזושהי הוראה מגבוה. וכך, באין אונים נכפתה עליי שמלת הפייטים, פניי נצבעו בשכבה עבה של מייק-אפ ולעיניי הודבקו הריסים המזויפים ואיתם גם הדמעות המזויפות.
כל זה הגיע לקיצו היום, כשהתעוררתי מנביחותיה של פיקסי מהחדר הסמוך, וברקותיי הולמת עדיין הבירה מאתמול. הכל היה כפי שהנחתי אותו בשבוע שעבר. התפאורה סוף, סוף הוסרה וקירות החדר החשופים הצטמצמו בחזרה לגודלם הטבעי. המשחק המוגזם הזה, הכרוך במידה מסוימת של זיוף, לא יכול היה להמשך לעד. אך מה לעשות שלפעמים שואלות אותך הבריות האם שמח אתה או האם עצוב? ואתה נדרש לצייר עבורם במשיכות מכחול גסות ובצבעים עזים, עזים מדי, את רגשותייך.
את סוף הטלנובלה הזו כמו את יתר הסופים, ראוי לחגוג, ובעצם ראוי יותר לפוצץ. את החגיגה אני מדמיינת כמפץ פייטים גדול, שנשפכים לתוך אולם רחב ידיים (למעשה זהו אולם אינסופי) כשמהתקרה משתלשלות נברשות עשויות דמעות זכוכית, ובתוכן נשבר האור, כמה בוהק, כמה יפה. גם מוזיקת הרקע וודאי תהיה בוהקת. אפשר יהיה לנגן למשל את ה-EP החדש של Computer Magic, היא דניאל "דאנז" ג'ונסון, מעצבת גראפית חובבת מברוקלין, שנמצאת בתחילת דרכה הצ'ילווייבית. המוזיקה של Computer Magic, שנשמעת לי כמו גרסא מנצנצת ל- The Bird and the Bee, משקפת את הצד הקליל והפופי יותר של הצ'ילווייב. עד כה ג'ונסון העלתה לבלוג שלה שלושה EPים להורדה חופשית. ה-EP האחרון שלה, Spectronic, משקף בצורה טובה למדי את רגע השיא שבמפץ הצ'ילווייב המדומיין שלי, שלאחריו חוזרים החיים למסלולם הרגיל, השלו והמעודן יותר. לפחות עד לפעם הבאה שבה יכפו עליי את שמלת הפייטים והריסים המזויפים.

לדף המייספייס

להורדת ה-Spectronic EP

תגובה 1:

Yftach אמר/ה...

וואו. היא טובה.

פוסט יפה גם.