יום חמישי, 27 בינואר 2011

פוסט פוסט צ'ילווייב

למעשה כל הברברת צ'ילווייב הזו מהפוסט הקודם, היא לא יותר מאשר סיפור כיסוי, שבו אוכל להשתמש במקרה שמתחקרים אותי: מדוע לא היית בספריה ביום הזה והזה? שהרי על כך אוכל אשיב: וכי לא חשוב לסקר את התפתחות הצ'ילוויב בשנה החולפת, באותה מידה שבה חשוב לשקוד על הכנת העבודות המתישות לאוניברסיטה?
נו טוב, אולי המילה "לסקר" רשמית מדי, אבל בכל זאת יש מקום לציין את השנה שחלפה בין היכרותי עם Neon Indian ועד להיכרותי עם MillionYoung, הרכב הצ'ילווייב האחרון שצורף לפלייליסט שלי. והדרך הטובה ביותר לעשות זאת, היא על-ידי השוואה בין
השיר Local Joke של Neon Indian, לבין גרסת הכיסוי שלו על-ידי הלהקה MillionYoung. מהשוואה שטחית זו אפשר ללמוד שני דברים: א. כיצד להקות הצ'ילווייב ממחזרות בלי סוף את אותם החומרים, כך שלכל שיר צ'ילווייב שיצא בשנה החולפת יש בהכרח גם גרסת כיסוי. ו-ב. כיצד מוזיקת הצ'ילווייב הולכת ונעשית דביקה יותר. שהרי מלכתחילה השיר Local Joke שקע תחת עומס הסינתיסייזר, ועל אחת כמה וכמה בגרסת הכיסוי שלו. אני ואחותי מזהות בצלילים האלה הרבה בוהק ונצנצים, ולא לחינם הז'אנר הזה נקרא גם Glo-Fi. אבל נדמה לי שכתבתי מספיק על כל זה ליום אחד. אין מנוס אלא לחזור ללמוד (כלומר, מחר).

להורדת השיר Local Joke, של Neon Indian

להורדת הכיסוי לשיר Local Joke

לדף המייספייס של MillionYoung

להורדת האלבום Replicants

אין תגובות: