יום שבת, 30 באוקטובר 2010

השוטה

השבוע יצא סוף-סוף אלבום הבכורה של Warpaint, אבל על-אף הציפייה הוא נאלץ להידחק לשולי הפלייליסט שלי. Suuns, מהפוסט הקודם, העפילו עליו בלי מאמץ. הם בדיוק ה"בעיטה" המוזיקלית שהייתי צריכה עכשיו. וברגעים שלא הקשבתי ל-Suuns, הקשבתי ל-Clinic, בניסיון לזהות את קווי הדמיון בין שתי הלהקות (איתור האלבום של Clinic בבית לקח זמן, אבל מדהים כמה תושייה אני מגלה ברגע שנח לפניי מאמר על מהומות המזון במאה ה-18).
האמת היא ש-Suuns (כמו המאמר על מהומות המזון) משמשים עבורי תירוץ נוח. לא האזנתי לאלבום של Warpaint פשוט בגלל שהוא לא משהו. "לא משהו" במובן החיוור של המילה. כנראה גם במובן של מאכזב לעומת Exquisite Corpse, ה-EP הראשון שלהם. כש- Exquisite Corpse יצא, הוא תפס חלק נכבד מעולמי המוזיקלי, לא בשונה מהאלבום של Suuns היום. העובדה ש- John Frusciante, אליל המתבגרות האלטרנטיביות, סייע בהפקת ה-EP, תרמה גם היא כמובן.
מאחר ומדובר בלהקה המורכבת מבנות בלבד מתבקש שאני אערוך כאן השוואה ל- Sleater-Kinney, אבל היופי ב-Warpaint הוא שהמוזיקה שלהן (על-אף האכזבה מהאלבום החדש), מתעלה על ההגדרה השטחית הזו של "להקת בנות". ובכלל, האם אי-פעם השתמשתם בתיאור "להקת בנים" כשדיברתם על להקת רוק שהרכבה בנים בלבד?
אבל במקום להפוך את הפוסט הזה להצהרה פמיניסטית בשקל, אפנה לתיאור בנאלי אחר, הוא תיאור מזג האוויר (בכך הלא מתמחים בלוגי המוזיקה). יום סגרירי היום בירושלים. יום נהדר להתכרבל במיטה (עם מאמר על מהומות המזון במאה ה-18), כשברקע מתנגנת המוזיקה של Warpaint. אם עדיין לא נתקלתם ב- Warpaint אני ממליצה לכם להתחיל מה-EP ולטפס למעלה, ובכל מקרה להתעלם מהערותיי השטחיות-משהו על האלבום החדש.
אתן עוד צ'אנס לאלבום החדש, בטרם אשוב להאזין ל-Suuns. מאוד נדיב מצידי, אני יודעת.

4 תגובות:

אורן אמר/ה...

ה-EP ממש חביב ואחלה. הייתי שמח לשמוע
בנפרד את גרסת הקריוקי, נראה לי שהיא
הייתה הולמת יותר את מזג האוויר (זה
לא באמת סגריר אם השמש יוצאת כל שעה).
וגם לא היה מזיק לדחוף קצת אחורה את
התופים. אבל סה"כ אחלה אווירה ומוזיקה.

אורן אמר/ה...

(וגם תמונה העטיפה מסקרנת, זורקת אחורה)

יעל אמר/ה...

אני בעיקר אהבתי את הבחור עם החולצה של ג'וי דיוויז'ן שמחזיק את המטריה מאחור.

אורן אמר/ה...

רוב הזמן זה נראה כאילו הוא מחזיק בום.

בדיעבד האיות של הבילי הולידיי הזכיר
לי את People in the City של Air.