יום שני, 12 ביולי 2010

מוקדש לחברה הטובה, עדן ו.

אתמול אני וחברתי הטובה עדן ו. (השם המלא שמור ליודעי דבר) שוחחנו בטלפון, ותוך כדי השיחה העצלה חברתי הודיעה לי כי הוא עומדת להוריד את האלבום החדש של Ty Segall, מהפוסט הקודם. התכוונה להוריד, מבלי לבחון קודם בעמוד המייספייס האם המוזיקה נעימה לה. להוריד ככה, על עיוור. זו חברות אמת! אמרתי לה שלדעתי המוזיקה לא תמצא חן בעיניה, שכן מהיכרותי הארוכה איתה אני יודעת שהיא בוחלת ב- Punk. את Best Coast, לעומת זאת, אני יודעת שחברתי הטובה תאהב עד מאוד.
אני אוהבת להכיר לעדן ו. להקות אינדי-פופיות כי היא תמיד גורמת לי לראות בהן יותר מאשר סתם אנקדוטה מוזיקלית חמודה. כך למשל, בנסיעה משותפת במכוניתה היא תבחר להשמיע לי, שנה אחרי ההייפ הראשוני שלי, את האלבום הראשון של Someone Still Loves You Boris Yeltsin. או למשל, נשוחח על משהו ופתאום היא תצטט לי שורה רלוונטית משיר נשכח של Miniature Tigers (לשתי הלהקות שצוינו לעיל אגב, עומדים לצאת אלבומים ממש בקרוב, והציפייה גדולה). אז ל- Best Coast אמנם יש צליל קצת יותר "מחוספס", אבל הליריקה המתקתקה שמתעסקת בעיקר בבחורות שמבלות את זמנן בישיבה דרוכה ליד הטלפון, מחפה על החספוס הגראג'י הראשוני.
זה המקום לציין כי עדן ו. היא שעיצבה עבורי את הבלוג (ניסיתי לשכנע אותה שנכתוב שורה של "כל הזכויות שמורות ל.." אבל היא התעקשה שלא, אהמ). וכך באמת נמדדת חברות אמת: כשחברתך מבלה איתך אחר-צהריים שלם בגזירת משולשים מקרטון, במקום לעבוד על הגשותיה לבצלאל, ועוד לא מבקשת לקבל על זה קרדיט.
ולסיום קליפ שמזמן שכנע אותי ש- Best Coast שווה כיף גדול:
המלצה לאלבום אפשר היה (ובדיעבד, כנראה שרצוי היה) לקרוא גם באייפוד רעב.

2 comments:

טסלר אמר/ה...

ללא ספק - כפרה על עדן!

יעל אמר/ה...

באמת כפרה עליה!